Blog fotograficzny - porady fotograficzne i nowości na stronie.
15 Mar

Fotografia produktowa odgrywa kluczową rolę w marketingu internetowym. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej konsumentów robi zakupy online, odpowiednio wykonane zdjęcia produktowe mogą mieć znaczny wpływ na konwersję i sprzedaż w sklepie internetowym. Dlatego też sklepy internetowe muszą poświęcić czas i uwagę na odpowiednią prezentację swojego towaru, co pozwoli im na zwiększenie sprzedaży. W tym artykule dowiesz się, jak fotografia produktowa wpływa na konwersję i sprzedaż w sklepie internetowym oraz jak możesz poprawić swoją strategię fotografii produktowej.


1. Zwiększona atrakcyjność oferty

Odpowiednio wykonane zdjęcia produktowe przyciągają uwagę potencjalnych klientów i zachęcają ich do dokonania zakupu. Dobrej jakości zdjęcia produktowe są kluczowe dla zwiększenia atrakcyjności oferty, co prowadzi do większej liczby transakcji i wyższej konwersji. Ważne jest, aby zdjęcia były wykonane z różnych kątów, prezentowały produkt w jak najlepszym świetle i były estetycznie wykonane.


2. Poprawa wizerunku marki

wizerunek firmy - brand

Fotografia produktowa jest ważnym elementem budowania wizerunku marki. Dobrej jakości zdjęcia produktowe pokazują, że firma jest profesjonalna i dba o swoich klientów. Marki, które prezentują swoje produkty w dobry sposób, zyskują większą sympatię i zaufanie potencjalnych klientów.3. Wyróżnienie się na tle konkurencji

wyroznianie sieW dzisiejszych czasach konkurencja w sprzedaży internetowej jest ogromna. Dlatego, aby wyróżnić się na tle innych  sklepów   internetowych, trzeba mieć coś wyjątkowego. Dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na wyróżnienie się na  tle konkurencji i   przyciągnięcie uwagi klientów.4. Większa sprzedażwzrost

Odpowiednio wykonane zdjęcia produktowe są kluczowe dla zwiększenia sprzedaży. Klienci chcą dokładnie zobaczyć, co kupują, a dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na dokładne zapoznanie się z produktem. To z kolei prowadzi do większej liczby transakcji i wyższej konwersji. 


5. Wzrost zaangażowania klientów

Dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na zwiększenie zaangażowania klientów. Klienci chcą dokładnie zobaczyć, co kupują, a dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na dokładne zapoznanie się z produktem. W ten sposób klienci czują się bardziej zaangażowani w proces zakupowy, a to z kolei prowadzi do większej liczby transakcji i wyższej konwersji.


6. Poprawa wyników wyszukiwania

google image logoOdpowiednio wykonane zdjęcia produktowe wpływają również na wyniki wyszukiwania w internecie. Wyszukiwarki, takie jak Google, uwzględniają jakość zdjęć produktowych podczas indeksowania i rankingowania stron internetowych. Dlatego, aby zwiększyć swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, warto zainwestować w odpowiednią jakość zdjęć produktowych.


7. Zwiększenie zaufania klientówsatysfakcja piktogram

Dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na zwiększenie zaufania klientów. Klienci chcą widzieć, co kupują i mieć pewność, że produkt będzie wyglądał tak samo, jak na zdjęciu. Dlatego, gdy sklep internetowy prezentuje produkty w sposób klarowny i przejrzysty, zwiększa to zaufanie klientów i prowadzi do większej liczby transakcji.


Podsumowanie

Fotografia produktowa jest kluczowa dla sprzedaży online. Dobrej jakości zdjęcia produktowe pozwalają na zwiększenie atrakcyjności oferty, poprawę wizerunku marki, wyróżnienie się na tle konkurencji, zwiększenie sprzedaży, wzrost zaangażowania klientów, poprawę wyników wyszukiwania i zwiększenie zaufania klientów. Dlatego też, sklepy internetowe powinny poświęcić czas i uwagę na odpowiednią strategię fotografii produktowej, co pozwoli im na zwiększenie konwersji i sprzedaży.

 

 

01 Mar

 

Format WEBP przynosi wiele korzyści dla sklepów internetowych. W porównaniu z formatem JPG, WEBP oferuje lepszą jakość obrazu przy mniejszym rozmiarze pliku, co oznacza szybsze wczytywanie strony i lepsze doświadczenia użytkownika.

 

Dzięki zastosowaniu formatu WEBP, sklepy internetowe mogą zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach, ponieważ Google preferuje strony internetowe z szybkim czasem ładowania i wysokiej jakości obrazami. Więcej ruchu na stronie to większa szansa na sprzedaż.

 

Sklepy internetowe korzystające z formatu WEBP zyskują również przewagę konkurencyjną, ponieważ klienci preferują strony internetowe, które wczytują się szybko i oferują wysokiej jakości obrazy. Dzięki temu sklepy internetowe, które korzystają z WEBP, przyciągają więcej klientów i zwiększają swoje szanse na sprzedaż.

 

 

 

 jpg_to_WebP.webp

Nasze studio fotograficzne oferuje również przygotowanie zdjęcia w formacie WEBP na życzenie naszych klientów, bez dodatkowych opłat. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość otrzymania zdjęć w optymalnym formacie, który zapewni szybkie ładowanie strony i korzystne wyniki SEO. Nasze studio jest zawsze gotowe sprostać wymaganiom naszych klientów i dostarczyć im najwyższej jakości usługi, które pomogą w osiągnięciu ich celów biznesowych.

 

Podsumowując, format WEBP to doskonała opcja dla sklepów internetowych, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach, przyciągnąć więcej klientów i zwiększyć swoje szanse na sprzedaż. To inwestycja, która może przynieść korzyści w długim okresie czasu i wpłynąć na wyniki sprzedażowe.

 

Poniżej znajdują się dwa identyczne zdjęcia zapisane w dwóch formatach: JPG i WebP.  Rozmiar pliku JPG wynosi 137 KB, natomiast WebP jedynie 58 KB! Zauważasz różnicę? Odpowiedź nasuwa się sama....

 

hdmi JPG 137kb   

 

hdmi webp 58kb

 

22 Lut

Cześć Kochani! Z pewnością zdajecie sobie sprawę z tego, że packshoty są niezbędne do prezentacji produktów na stronie internetowej czy w katalogu produktowym. To dzięki nim klienci mają możliwość zobaczenia, jak dany produkt wygląda z każdej strony i w jakim stanie jest dostarczany. Jednakże, czy to wystarczy, aby przyciągnąć uwagę klientów i skłonić ich do zakupu? Naszym zdaniem, nie zawsze.

 

Dlatego właśnie prezentujemy nasze najnowsze zlecenie fotograficzne, w którym pokazujemy produkt w naturalnym środowisku. Sesja produktowa to coraz popularniejsza forma prezentacji produktów, w której nie tylko pokazuje się sam przedmiot, ale również jego zastosowanie. Dzięki temu klienci mają szansę zobaczyć, jak produkt prezentuje się w codziennym użytkowaniu i z łatwością będą mogli sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać u nich w domu.

 

Zakładając, że chcesz sprzedawać meble do salonu, to prezentacja produktów w naturalnym otoczeniu pozwala na pokazanie ich w warunkach, jakie panują w typowym polskim mieszkaniu. Klienci z łatwością mogą sobie wyobrazić, jak dane meble będą wyglądały w ich salonie. A jeśli chcesz sprzedawać garnki, to fotografia produktowa w naturalnym środowisku pozwoli pokazać, jakie to wspaniałe narzędzia kuchenne, które ułatwią przygotowanie pysznych posiłków.

 

Sesja produktowa to z pewnością ciekawa alternatywa dla packshotów, ale wymaga ona większego zaangażowania, pracy i czasu. Sesja taka może odbyć się zarówno w studiu, jak i w terenie. W zależności od produktu istotne jest odpowiednie dobranie miejsca, które będzie odpowiednio pasowało do prezentowanego przedmiotu.

 

Każda sesja produktowa wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. W przypadku sesji z meblami ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor ścian i aranżację pokoju, w którym zostaną ustawione meble. W przypadku sesji z narzędziami kuchennymi ważne jest, aby zaplanować przygotowanie posiłków, które będą prezentowane na zdjęciach.

 

W sesjach produktowych nie chodzi tylko o piękne zdjęcia, ale również o to, aby przekazać klientom wartość produktu. 

 

 

Fotografia produktowa -  sesja aranżacyjna, akcesoria łazienkowe

Do góry