Blog fotograficzny - porady fotograficzne i nowości na stronie.
27 Kwi

W dzisiejszych czasach sprzedaż e-commerce osiąga rekordowe poziomy, a kluczową rolę w tym sukcesie odgrywają zdjęcia produktów. Wiele badań pokazuje, że profesjonalne zdjęcia wykonane przez doświadczonego fotografa produktowego mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia i jak wpłynie to na Twoją sprzedaż.

 

1. Profesjonalne zdjęcia produktowe vs. amatorskie

 

Jednym z głównych powodów, dla których warto zainwestować w usługi fotografa produktowego, jest jakość zdjęć. Profesjonalne zdjęcia cechują się odpowiednim oświetleniem, ostrością, barwami oraz kompozycją. Dzięki temu potencjalni klienci mogą lepiej zobaczyć i ocenić produkty, co przekłada się na większe prawdopodobieństwo zakupu. Według badania przeprowadzonego przez MDG Advertising, aż 67% konsumentów uważa, że jakość zdjęcia jest "bardzo ważna" przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Inne badanie, przeprowadzone przez BigCommerce, pokazało, że 78% konsumentów uważa, że zdjęcia są kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową.

 

2. Więcej klientów i wyższa sprzedaż

 

Profesjonalne zdjęcia produktowe przyciągają większą uwagę klientów, co przekłada się na większą ilość wyświetleń, kliknięć i finalnie zakupów. Zdjęcia wykonane przez fotografa produktowego sprawiają, że sklep internetowy wygląda bardziej profesjonalnie, co wpływa na zaufanie klientów. Przykładem może być badanie przeprowadzone przez Shopify, które wykazało, że produkty z profesjonalnymi zdjęciami osiągnęły średni wzrost sprzedaży o 24% w porównaniu do tych ze zdjęciami amatorskimi.

 

3. Optymalizacja dla SEO

 

Fotograf produktowy dba również o optymalizację zdjęć pod kątem SEO, co pozwala na lepsze pozycjonowanie sklepu w wynikach wyszukiwania.

 

4. Zdjęcia oglądane 24h na dobę

 

W dobie Internetu zdjęcia w sklepach online oglądane są przez setki, a nawet tysiące potencjalnych klientów każdego dnia, przez całą dobę. Dlatego inwestycja w usługi fotografa produktowego jest tak ważna – profesjonalne zdjęcia zwiększają szanse na przyciągnięcie uwagi klientów i skłonienie ich do dokonania zakupu.

 

5. Profesjonalne studio fotograficzne – wartość dodana

 

Zlecenie wykonania zdjęć w profesjonalnym studio fotograficznym to nie tylko gwarancja wysokiej jakości, ale także możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu, oświetlenia i rekwizytów. W studio fotografowie mogą również tworzyć różnorodne kompozycje i ustawienia, co pozwala na uzyskanie unikalnych, interesujących i estetycznych zdjęć.

 

6. Podsumowanie

 

Inwestowanie w usługi fotografa produktowego to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży i budowanie pozytywnego wizerunku marki w świecie e-commerce. Profesjonalne zdjęcia przyciągają uwagę klientów, wpływają na ich decyzje zakupowe i zwiększają zaufanie do sklepu. Ponadto, optymalizacja zdjęć pod kątem SEO pozwala na lepsze pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania. Warto zatem traktować profesjonalne zdjęcia produktowe jako ważną inwestycję w rozwój swojej firmy.

04 Maj

1. Ostrość: Produkt na zdjęciu powinien być ostry i wyraźnie widoczny, bez rozmycia czy zniekształceń.

 

2. Oświetlenie: Zdjęcie powinno być równomiernie oświetlone, bez przesadnych cieni, błysków lub refleksów, które mogą zasłaniać szczegóły produktu.

 

3. Tło: Tło zdjęcia powinno być neutralne i jednolite, najlepiej białe lub w innym jasnym kolorze, aby nie rozpraszać uwagi od produktu.

 

4. Kolorystyka: Kolory produktu powinny być naturalne i wiernie oddane, bez przekłamań czy przesycenia.

 

5. Kompozycja: Produkt powinien być dobrze wykadrowany, umieszczony w centralnej części zdjęcia, z odpowiednim marginesem wokół niego.

 

6. Perspektywa: Zdjęcie powinno być wykonane z odpowiedniej perspektywy, tak aby pokazać kształt, rozmiar i proporcje produktu w jak najbardziej realistyczny sposób.

 

7. Wielokrotne ujęcia: Dobre zdjęcie produktowe często zawiera kilka ujęć z różnych kątów, prezentujących różne aspekty produktu (np. przednią, boczną i tylną część).

 

8. Detale: Zdjęcie powinno być na tyle wysokiej jakości, aby można było przybliżyć obraz i zobaczyć istotne detale produktu.

 

9. Brak elementów rozpraszających: Na zdjęciu nie powinno być niepotrzebnych elementów, które mogą odwracać uwagę od produktu.

 

10. Profesjonalizm: Dobre zdjęcie produktowe powinno wyglądać profesjonalnie, z dbałością o każdy szczegół oraz estetykę.

 

11. Używanie modeli: Jeśli to możliwe, używanie modeli może pomóc w lepszym zrozumieniu wielkości, kształtu i funkcjonalności produktu.

 

12. Stylizacja: Odpowiednia stylizacja produktu może wzbogacić zdjęcie i podkreślić jego cechy lub przeznaczenie.

 

13. Czystość produktu: Produkt powinien być czysty i wolny od wszelkich zanieczyszczeń czy odcisków palców, które mogą zaszkodzić jego estetyce.

 

14. Odpowiednie ustawienie produktu: Produkt powinien być ustawiony w sposób, który ułatwia zrozumienie jego funkcji i cech.

 

15. Uwypuklenie cech wyróżniających: Dobre zdjęcie produktowe powinno prezentować unikalne cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji.

 

16. Spójność stylistyczna: Zdjęcia produktów powinny mieć spójną stylistykę, szczególnie jeśli tworzą serię lub zestaw.

 

17. Tekst na zdjęciu: W razie potrzeby dodanie czytelnych i zrozumiałych napisów lub etykiet może pomóc w szybszym zrozumieniu funkcji i korzyści produktu.

 

18. Zastosowanie kontekstu: Umieszczenie produktu w realnym kontekście, np. w użyciu przez użytkownika, może ułatwić zrozumienie jego zastosowania i przyciągnąć uwagę.

 

19. Odpowiedni format i rozmiar: Zdjęcie powinno być dostępne w odpowiednim formacie i rozmiarze, tak aby można je było łatwo wykorzystać w różnych mediach, np. w sklepie internetowym, na stronie produktu czy w mediach społecznościowych.

 

20. Optymalizacja dla SEO: Zdjęcia produktowe powinny być optymalizowane pod kątem SEO, poprzez odpowiednie nazwy plików, opisy i słowa kluczowe, co przyczyni się do zwiększenia widoczności produktu w wyszukiwarkach.

12 Kwi

Fotografia produktowa, zwana również packshotową, to specjalistyczna gałąź fotografii, która ma na celu przedstawienie produktu w sposób najbardziej atrakcyjny dla konsumentów. Fotografie packshotowe zazwyczaj obejmują produkt i jego opakowanie, a ich celem jest pokazanie jego cech wizualnych, funkcjonalnych i estetycznych. Zdjęcia packshot są kluczowym elementem dzisiejszych materiałów reklamowych i marketingowych, a ich jakość może mieć ogromny wpływ na wizerunek Twojej marki i przekonanie potencjalnych klientów do zakupu Twojego produktu.

 

packshot torebki damskiej

Jeśli chcesz skutecznie sprzedawać swoje produkty, fotografia packshotowa jest niezbędna. Dobra jakość zdjęć packshotowych może przyciągnąć uwagę konsumentów i przekonać ich do dokonania zakupu. Istnieje wiele różnych typów packshotów, które można zastosować w zależności od rodzaju produktu i celów reklamowych. Na przykład, packshoty produktów spożywczych często zawierają wiele kolorów i mają bardzo szczegółowe, złożone kompozycje, podczas gdy packshoty elektroniczne często skupiają się na wyeksponowaniu funkcjonalności i ergonomii produktu.

 

fotografia produktowa kable hdmi 2 kopia

Aby uzyskać najlepsze wyniki, warto skonsultować się z doświadczonym fotografem packshotowym. Specjalista ten może doradzić najlepsze techniki packshotowe dla Twojej marki i produktów oraz pomóc w doborze optymalnego oświetlenia. Wymaga to jednak specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu, który umożliwi stworzenie zdjęć w wysokiej jakości.
 
 
aranz natural medicine herb 3 kopia
Wniosek jest prosty - fotografia packshotowa jest niezbędna, aby skutecznie sprzedawać swoje produkty. Jeśli chcesz wyróżnić się na rynku i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, nie wahaj się skorzystać z usług specjalisty. Zwróć uwagę na wybór odpowiedniego rodzaju packshotu i zapewnij sobie wysokiej jakości fotografie, które pomogą Ci osiągnąć sukces.
Do góry