Sesje produktowe - sposób na przyciągnięcie uwagi klientów.

Sesje produktowe - sposób na przyciągnięcie uwagi klientów.

on 22 luty 2023

Cześć Kochani! Z pewnością zdajecie sobie sprawę z tego, że packshoty są niezbędne do prezentacji produktów na stronie internetowej czy w katalogu produktowym. To dzięki nim klienci mają możliwość zobaczenia, jak dany produkt wygląda z każdej strony i w jakim stanie jest dostarczany. Jednakże, czy to wystarczy, aby przyciągnąć uwagę klientów i skłonić ich do zakupu? Naszym zdaniem, nie zawsze.

 

Dlatego właśnie prezentujemy nasze najnowsze zlecenie fotograficzne, w którym pokazujemy produkt w naturalnym środowisku. Sesja produktowa to coraz popularniejsza forma prezentacji produktów, w której nie tylko pokazuje się sam przedmiot, ale również jego zastosowanie. Dzięki temu klienci mają szansę zobaczyć, jak produkt prezentuje się w codziennym użytkowaniu i z łatwością będą mogli sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać u nich w domu.

 

Zakładając, że chcesz sprzedawać meble do salonu, to prezentacja produktów w naturalnym otoczeniu pozwala na pokazanie ich w warunkach, jakie panują w typowym polskim mieszkaniu. Klienci z łatwością mogą sobie wyobrazić, jak dane meble będą wyglądały w ich salonie. A jeśli chcesz sprzedawać garnki, to fotografia produktowa w naturalnym środowisku pozwoli pokazać, jakie to wspaniałe narzędzia kuchenne, które ułatwią przygotowanie pysznych posiłków.

 

Sesja produktowa to z pewnością ciekawa alternatywa dla packshotów, ale wymaga ona większego zaangażowania, pracy i czasu. Sesja taka może odbyć się zarówno w studiu, jak i w terenie. W zależności od produktu istotne jest odpowiednie dobranie miejsca, które będzie odpowiednio pasowało do prezentowanego przedmiotu.

 

Każda sesja produktowa wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. W przypadku sesji z meblami ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor ścian i aranżację pokoju, w którym zostaną ustawione meble. W przypadku sesji z narzędziami kuchennymi ważne jest, aby zaplanować przygotowanie posiłków, które będą prezentowane na zdjęciach.

 

W sesjach produktowych nie chodzi tylko o piękne zdjęcia, ale również o to, aby przekazać klientom wartość produktu. 

 

 

Fotografia produktowa -  sesja aranżacyjna, akcesoria łazienkowe

Do góry