Odkryj przewagę WEBP - zwiększa sprzedaż w Twoim sklepie internetowym

Odkryj przewagę WEBP - zwiększa sprzedaż w Twoim sklepie internetowym

on 01 marzec 2023

 

Format WEBP przynosi wiele korzyści dla sklepów internetowych. W porównaniu z formatem JPG, WEBP oferuje lepszą jakość obrazu przy mniejszym rozmiarze pliku, co oznacza szybsze wczytywanie strony i lepsze doświadczenia użytkownika.

 

Dzięki zastosowaniu formatu WEBP, sklepy internetowe mogą zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach, ponieważ Google preferuje strony internetowe z szybkim czasem ładowania i wysokiej jakości obrazami. Więcej ruchu na stronie to większa szansa na sprzedaż.

 

Sklepy internetowe korzystające z formatu WEBP zyskują również przewagę konkurencyjną, ponieważ klienci preferują strony internetowe, które wczytują się szybko i oferują wysokiej jakości obrazy. Dzięki temu sklepy internetowe, które korzystają z WEBP, przyciągają więcej klientów i zwiększają swoje szanse na sprzedaż.

 

 

 

 jpg_to_WebP.webp

Nasze studio fotograficzne oferuje również przygotowanie zdjęcia w formacie WEBP na życzenie naszych klientów, bez dodatkowych opłat. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość otrzymania zdjęć w optymalnym formacie, który zapewni szybkie ładowanie strony i korzystne wyniki SEO. Nasze studio jest zawsze gotowe sprostać wymaganiom naszych klientów i dostarczyć im najwyższej jakości usługi, które pomogą w osiągnięciu ich celów biznesowych.

 

Podsumowując, format WEBP to doskonała opcja dla sklepów internetowych, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach, przyciągnąć więcej klientów i zwiększyć swoje szanse na sprzedaż. To inwestycja, która może przynieść korzyści w długim okresie czasu i wpłynąć na wyniki sprzedażowe.

 

Poniżej znajdują się dwa identyczne zdjęcia zapisane w dwóch formatach: JPG i WebP.  Rozmiar pliku JPG wynosi 137 KB, natomiast WebP jedynie 58 KB! Zauważasz różnicę? Odpowiedź nasuwa się sama....

 

hdmi JPG 137kb   

 

hdmi webp 58kb

 

Do góry