Fotograf produktowy - klucz do sukcesu w sprzedaży e-commerce

Fotograf produktowy - klucz do sukcesu w sprzedaży e-commerce

on 27 kwiecień 2023

W dzisiejszych czasach sprzedaż e-commerce osiąga rekordowe poziomy, a kluczową rolę w tym sukcesie odgrywają zdjęcia produktów. Wiele badań pokazuje, że profesjonalne zdjęcia wykonane przez doświadczonego fotografa produktowego mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia i jak wpłynie to na Twoją sprzedaż.

 

1. Profesjonalne zdjęcia produktowe vs. amatorskie

 

Jednym z głównych powodów, dla których warto zainwestować w usługi fotografa produktowego, jest jakość zdjęć. Profesjonalne zdjęcia cechują się odpowiednim oświetleniem, ostrością, barwami oraz kompozycją. Dzięki temu potencjalni klienci mogą lepiej zobaczyć i ocenić produkty, co przekłada się na większe prawdopodobieństwo zakupu. Według badania przeprowadzonego przez MDG Advertising, aż 67% konsumentów uważa, że jakość zdjęcia jest "bardzo ważna" przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Inne badanie, przeprowadzone przez BigCommerce, pokazało, że 78% konsumentów uważa, że zdjęcia są kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową.

 

2. Więcej klientów i wyższa sprzedaż

 

Profesjonalne zdjęcia produktowe przyciągają większą uwagę klientów, co przekłada się na większą ilość wyświetleń, kliknięć i finalnie zakupów. Zdjęcia wykonane przez fotografa produktowego sprawiają, że sklep internetowy wygląda bardziej profesjonalnie, co wpływa na zaufanie klientów. Przykładem może być badanie przeprowadzone przez Shopify, które wykazało, że produkty z profesjonalnymi zdjęciami osiągnęły średni wzrost sprzedaży o 24% w porównaniu do tych ze zdjęciami amatorskimi.

 

3. Optymalizacja dla SEO

 

Fotograf produktowy dba również o optymalizację zdjęć pod kątem SEO, co pozwala na lepsze pozycjonowanie sklepu w wynikach wyszukiwania.

 

4. Zdjęcia oglądane 24h na dobę

 

W dobie Internetu zdjęcia w sklepach online oglądane są przez setki, a nawet tysiące potencjalnych klientów każdego dnia, przez całą dobę. Dlatego inwestycja w usługi fotografa produktowego jest tak ważna – profesjonalne zdjęcia zwiększają szanse na przyciągnięcie uwagi klientów i skłonienie ich do dokonania zakupu.

 

5. Profesjonalne studio fotograficzne – wartość dodana

 

Zlecenie wykonania zdjęć w profesjonalnym studio fotograficznym to nie tylko gwarancja wysokiej jakości, ale także możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu, oświetlenia i rekwizytów. W studio fotografowie mogą również tworzyć różnorodne kompozycje i ustawienia, co pozwala na uzyskanie unikalnych, interesujących i estetycznych zdjęć.

 

6. Podsumowanie

 

Inwestowanie w usługi fotografa produktowego to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży i budowanie pozytywnego wizerunku marki w świecie e-commerce. Profesjonalne zdjęcia przyciągają uwagę klientów, wpływają na ich decyzje zakupowe i zwiększają zaufanie do sklepu. Ponadto, optymalizacja zdjęć pod kątem SEO pozwala na lepsze pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania. Warto zatem traktować profesjonalne zdjęcia produktowe jako ważną inwestycję w rozwój swojej firmy.

Do góry